Неділя, 17 Жовтня 2021

У 2021 році ЗНО з української мови проводитимуть як окремий тест

У 2021 році ЗНО з української мови проводитимуть як окремий тест

У 2021 році зовнішнє незалежне оцінювання результатів навчання після школи буде проводитися з багатьох предметів. Зокрема, з української мови та літератури або ж можна буде окремо скласти ЗНО лише з українською мови.

Тобто випускники, які завершують у 2021 році навчання в школі та планують вступати до закладів вищої освіти, будуть самостійно обирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: або здавати тестування з української мови, або тестування з української мови та літератури.

Як обрати, яке тестування складати?

  1. Завдяки тестуванню з української мови і літератури випускник отримає аж три оцінки: за ДПА, за ЗНО з української мови та за ЗНО з української мови і літератури.
  2. Якщо випускник не хоче вступати до вишу, то він може здати лише ЗНО з української мови. Це дозволить йому отримати оцінку з ДПА.
Читайте також:  Хто дезінфікуватиме класи та хто доплачуватиме вчителям за ризики: освітянка про питання, які залишились без відповіді

До слова, з 2021 року учасників ЗНО, які здобудуть найвищі результати у тестуванні, будуть нагороджувати преміями. Це буде одноразова грошова виплата.

Зазначимо, що у 2020 році ЗНО з української мови та літератури складали 275 тисяч людей. Проте, приблизно 23 тисячі учасників не набрали 22 порогові бали для того, щоб скласти іспит. Натомість 8 учасників ЗНО склали тестування з цього предмету на 200 балів.

Джерело.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: