Неділя, 19 Вересня 2021

Якщо вчитель захворіє на COVID-19, школу можуть закрити

Якщо вчитель захворіє на COVID-19, школу можуть закрити

Рішення про закриття закладу освіти ухвалюватимуть медики.

Новий навчальний рік вперше розпочнеться в серйозних карантинних умовах, які означатимуть не лише обмеження, але й ретельний контроль за виконанням правил безпеки. У тимчасових рекомендаціях Міністерства освіти і науки йдеться про те, яких обов’язкових процедур повинні дотримуватися при вході до школи та всередині закладу. Однак не надано жодної інструкції у разі, якщо вчитель, учень або хтось з родини учня захворіє на коронавірус.

Так, у Київській міській державній адміністрації зазначили, що в разі інфікування коронавірусом вчителя школу можуть закрити. Однак таке рішення ухвалюватимуть медики. Про це повідомив 112 з посиланням на заяву голови КМДА Валентина Мондриївського.

Інфікований вирушить на самоізоляцію, після чого будуть встановлювати всіх контактних людей. Директор школи вирішить, хто замінить  хворого вчителя. Залежно від ситуації буде зрозуміло: або школа закривається, або клас іде на карантин, або вчитель, –  пояснив Мондриївський.

У разі спалаху COVID-19 у закладі освіти вчителі та директори мають діяти відповідно до рекомендацій санітарних лікарів.

Є рекомендації санітарних лікарів, проінструктовано всіх вчителів та директорів. Якщо є якісь підозри, дитину віддають медикам, й ті потім дають рекомендації залежно від того, якою буде ситуація, – розповів Валентин Мондриївський.

Усі столичні школи відкриють свої двері для учнів 1 вересня. За словами голови КМДА, були розроблені нові правила відвідування ЗЗСО: змінено графіки приходу дітей до школи, відкрито додаткові входи, розроблені напрямки руху учнів та збільшено час на перерви між уроками.

Київ першим розробив та затвердив Регламент освітнього процесу та виділив 33,3 млн грн на усі необхідні дезінфікуючі засоби для безпеки учнів та працівників. Ми обов’язково повернемось до звичайного життя, без карантинних обмежень. Зараз розпочинаємо навчальний рік у зрозумілому для суспільства режимі навчання, але ми готові до будь-яких змін в епідемічній ситуації міста. Безпека дітей найголовніше, – наголосив Мондриївський.

Розроблено декілька сценаріїв організації освітнього процесу у закладах освіти столиці, до яких готується місто.

Читайте також:  Байдужість чи шок? Вчительку звинуватили, що не викликала швидку для хлопчика, який зламав ногу

Зокрема розглядається змішаний формат навчання – очний та дистанційний. Кожний заклад освіти в умовах карантинних обмежень має обрати свою модель навчання та бути готовим до викликів пандемії.

Джерело.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: